Anasayfa
Duyurular
Çocuk Kıyafetleri Sergisi
Çocuk Kıyafetleri Sergisi

Çocuk Kıyafetleri Sergisi

     İnesmek kursiyer ve öğretmenlerinin büyük emekler ile hazırlamış olduğu ‘Çocuk Kıyafetleri’ Sergisi İnegöl Kent Müzesi sergi salonunda İnegöllülerin ziyaretine açıldı.

     Geçmişin izlerinin bulunduğu ve tarihin en güzel şekilde yansıtıldığı Kent Müzesinde belediyenin sanat ve mesleki eğitim alanında ne kadar önemli bir yere geldiğini gösteren ‘Çocuk Kıyafetleri’ sergisi 09 Nisan Pazar gününe kadar ilçe halkının izlenime açık olacak.

     BAŞKAN AKTAŞ’A TEŞEKKÜR
     Çocukların kıyafetleri ile göz doldurduğu serginin açılış konuşmasını yapan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir; “Halk Eğitim Merkezi olarak İnegöl genelinde yılda yaklaşık 1200 kurs ve 30 bin üzerinde vatandaşımıza hizmet vermekteyiz. İnşallah amacımız çıtamızı daha da yukarılara çıkarmak. Hayat boyu öğrenmenin ne denli önemli olduğunu bu rakamlar bize gösteriyor. Bu çalışmaları bizler tek başımıza yapmıyoruz. Çalışmalarımızı değişik sivil toplum örgütleri ile ve en büyük iş birliğimizi de İnegöl Belediyesi ile yapıyoruz” dedi.

     İNEGÖL BELEDİYESİ SAYESİNDE ELİMİZİN UZANAMADIĞI ALAN KALMADI
     “Yaklaşık 5 yıldır İnegöl Belediyesi sayesinde Halk Eğitim Merkezimizin elinin uzanamadığı alanlarda, İnesmek kanalıyla belediyemizin imkanlarını en üst seviyede kullanarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyen Özdemir konuşmasına şöyle devam etti: “Ben, özellikle Belediye Başkanımıza Halk Eğitim ve yetişkin eğitimi adı altında bizlere göstermiş oldukları katkı ve desteklerinden ötürü huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada Çocuk Kıyafetleri üzerine bir sergimiz olacak. Bu güzel serginin oluşmasına katkı koyan tüm İnesmek yönetici, öğretmen ve kursiyerlerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

     KADINLARIMIZ DİZİ İZLEMEK YERİNE KENDİLERİNİ GELİŞTİRMEYİ TERCİH ETTİ
     Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir’in ardından söz alan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise; “Evde dizileri tercih etmeyip bu güzel faaliyetlere iştirak eden, ister dikiş nakış, ister yabancı dil, ister teknoloji, ister rölyef olsun hangi alanda olursa olsun kendini geliştirmek, evine katkı sağlamak adına bu eğitimlere katılan herkesi yürekten kutluyorum. Bu tür kurslar belediye marifetiyle, devlet marifetiyle, Milli Eğitim marifetiyle sağlanmaya çalışılıyor. Sıkıntılar muhakkak var ama şükürler olsun ki güçlü devlet olmanın, sosyal devlet olmanın getirisiyle beraber artık her alanda eğitimler de veriliyor, aile bütçesine katkı da sağlanabiliyor. Dolayısıyla söylemek istediğim, başka başka kurslara da katılın ve çevrenizde bunu yayın” dedi.

     İnesmek kurslarının kursiyerlere kattığı faydalardan bahseden Aktaş; “Kendisi ortaokul ve lise okumamış olduğu halde çok güzel resim yapan hanımefendileri ben İNESMEK’te gördüm. Kız meslek lisesi veya benzeri bir okula gitmeden kendisini giyimde, yemek veya pasta yapımında geliştiren hanımefendileri gördüm. Yaptığımız işin de ne kadar doğru olduğunu gördüm. İçerideki sergiyi de inceledim. Hocalarımıza bugün hala çocuklarına kıyafet diken anneler kaldı mı? diye sorunca; bu işten para kazananlar bile olduğunu söylediler. Bu güzel bir şey. Hem sosyalleşmek adına hem yeni arkadaşlıklar edinmek adına hem de kendinizi kazanmak, var olan güveninizi arttırmak adına güzel bir şey. Ben sizleri bir kez daha kutluyorum” şeklinde konuşmasına devam etti.

     5 YILDA 2600 KURSİYER
     Konuşmasında usta öğretici teminini Halk Eğitim Merkezi’nden karşıladıklarına da deyinen Aktaş; “Öğretmenlerimize de çaba ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnesmek olarak biraz daha hedef odaklı kurslar düzenliyoruz. Tamamen hayatın kendisine dokunan, kişilerin kendini geliştirebileceği, ticarete, sosyal hayata direk etkisi olan kurslar. Yoksa Halk Eğitim Merkezi marifeti ile bahçıvanlıktan tutun da koltuk dikişine kadar birçok kurs açmak mümkün. Bu konuda da Allah’a şükürler olsun devletimizin türlü türlü imkanları var. Burada da 6 öğretmenimiz ve 200 civarında kursiyerimiz var. İnesmek ’in bu sene 5’inci yılı. Şuana kadar yaklaşık 15 bin vatandaşımızı mezun etmişiz. Şuanda da 41 usta öğretici ile 55 farklı branşta 131 grupla yaklaşık 2600 kursiyerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İNESMEK EYLÜL İTİBARİYLE YENİ BİNASINDA
     Konuşmasının sonunda İnesmek hazırlanan yeni kurs merkezi binası hakkında da bilgi veren Başkan Alinur Aktaş; “Yeni kurs merkezimiz kütüphanenin arka tarafında düzenleniyor. Eylül ayından itibaren orada olacağız. Binada tadilat çalışmaları devam ediyor. 500 kişilik bir salonu ve sergi alanlarıyla mükemmel bir kurs merkezini kazanmış olacağız” dedi.

     Konuşmaların ardından gerçekleşen açılış töreninde protokol üyeleri kurdeleyi çocuklarla birlikte kesti. Başkan Alinur Aktaş açılıştan sonra misafirlerle birlikte sergiyi gezerek, sergi hakkında bilgi aldı.

Sizden Gelenler

  • Tıbbi sekreterlik akşam grubundayım.Kuruma gelmeden önce ön yargılıydım buradaki öğretmen ve öğrencilerin samimiyeti ön yargımı k... Salih ORUÇ

  • Ders işleyişi neşeli ve ilgili öğretmenimize, ortamı ve bizlere sağladıkları olanaklardan belediyemize teşekkür ederim. ... Reyhan SEYMEN

Öğrenci Çalışmaları

Öğrenci Çalışmaları

2021 - 2022 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları... ...

Resim Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Resim Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...