Anasayfa
Duyurular
BEŞİNCİ MEVSİM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ (İNESMEK)
BEŞİNCİ MEVSİM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ (İNESMEK)

BEŞİNCİ MEVSİM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ (İNESMEK)

   Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi (İNESMEK) mizde devam eden kurslarımıza Sayın Belediye Başkanı Alinur Aktaş ziyaretde bulundu.
KURSİYERLERE BAŞARILAR DİLEDİ
   Sayın Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bugün Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek yaz kurslarına katılan kursiyerlerle bir araya geldi.
Binada incelemelerde bulunan Aktaş, kursları da ziyaret ederek kursiyerlere başarılar diledi.
İNEGÖL’E GÜZEL HİZMETLER VERECEK
   Autocad, Bilgisayar Kullanımı, İşaret Dili, Diksiyon, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Arapça, İngilizce Seviye A1, Tıbbi Sekreterlik, Mefruşat ve Giyim branşlarında devam eden kurslarda yapılan inceleme sonrası bir açıklama da yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 1’inci yılında açılışı gerçekleştirilen Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinin faaliyetlerine yaz olmasına rağmen yoğun bir şekilde başladığını söyledi. Aktaş; genciyle, kadınıyla, erkeğiyle onları bir araya getiren, kültürel ve sosyal açıdan onların gelişimine katkı veren, işlerinde pozisyonlarının yükselmesine sebep olan veya yeni iş kapıları açmalarına sebep olan Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezimiz İnegöl’e güzel hizmetler vereceğini ifade etti.
KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ
   Aktaş, İNESMEK’te 2016-2017 eğitim öğretim yılında 60 farklı branşta 147 grupla 3 bin civarında kursiyere eğitim verildiğini de hatırlattı. Bu hizmetin 41 usta öğreticiyle gerçekleştirildiğini belirten Aktaş, “İki farklı noktada hizmet veriyordu İNESMEK. Artık kiralık yerleri boşalttık. Şuanda bulunduğumuz merkezimiz var, Gençlik Merkezimiz var, beraberinde Alanyurt, Akhisar ve Huzur Mahallelerindeki noktalarımız gibi yerlerimiz var ama iki ana noktadan bu hizmetler yürütülüyor” diye konuştu.
508 KİŞİ İLE EĞİTİM DEVAM EDİYOR
   Devam eden yaz kursları hakkında da konuşan Başkan Aktaş, “Bugün bir araya geliş sebebimiz de hem açılış sonrası bir ziyaret etmek hem de beraberinde bu yıl ilk defa yaz kurslarımızı başlattık. 2 Grup Autocad, 2 Grup Bilgisayar Kullanımı, 2 Grup İşaret Dili, 1 Grup Diksiyon, 2 Grup Bilgisayar Destekli Muhasebe, 1 Grup Arapça Seviye A1, 2 Grup İngilizce Seviye A1, 2 Grup Tıbbi Sekreterlik, 2 Grup Ahşap Boyama, 2 Grup Mefruşat, 1 Grup Filografi, 3 Grup da giyim olmak üzere toplamda 12 farklı branşta, 22 grupla, 508 kişi ile 12 usta öğretici ile eğitime devam edilmektedir. Yine Gençlik Merkezinde 1 Grup Resim kursu 27 kişi ile Yunus Emre Kurs Merkezinde ise 1 Grup Giyim kursu 25 kişi ile eğitimlere devam etmektedir” açıklamalarında bulundu.

Sizden Gelenler

  • Tıbbi sekreterlik akşam grubundayım.Kuruma gelmeden önce ön yargılıydım buradaki öğretmen ve öğrencilerin samimiyeti ön yargımı k... Salih ORUÇ

  • Ders işleyişi neşeli ve ilgili öğretmenimize, ortamı ve bizlere sağladıkları olanaklardan belediyemize teşekkür ederim. ... Reyhan SEYMEN

Öğrenci Çalışmaları

Öğrenci Çalışmaları

2021 - 2022 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları... ...

Resim Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Resim Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...