Anasayfa
Duyurular
İnesmekten Ara Resim Sergisi
 İnesmekten Ara Resim Sergisi

İnesmekten Ara Resim Sergisi

2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılı içerisinde İnesmek kurslarında eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı ara resim sergisi izlenime açıldı. Yağlı boya resim ve soyut resim çalışmalarının yer aldığı sergide, 60 parça eser sergilendi.

Sergi açılışına Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Belediye Başkan Yardımcıları Alper Taban ve Eşref Yiğit ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İNESMEK’İ HALKIMIZIN AYAĞINA GÖTÜRDÜK
Sergi açılışında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "İnegöl Belediyesi olarak bir taraftan şehrin gelişmesini ve kalkınmasını sağlarken, bir yandan da vatandaşlarımızın daha donanımlı bireyler olması için çalışıyoruz. Türkiye’nin kalbinin attığı, sanayi, kültür ve sanat adına önemli işlere imza atılan İnegöl’de, İnegöl Belediyesi olarak hizmet standartlarımızı daha da yukarılara taşımanın gayretini gösteriyoruz. Bu bağlamda, İnegöllülerin hayat standartlarını yükselterek, nitelikli iş gücünü artırmak için yoğun çaba harcıyoruz. Bununla alakalı gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın en önemlilerinden biriside İnesmek . 2011 yılında 2 kurs merkezi ile eğitim vermeye başlayan İnesmek , bugün 11 farklı merkezde İnegöl halkına ücretsiz eğitim veriyor. İnegöl merkezde yer alan kurslarımızın yanı sıra Huzur Mahallesi, Alanyurt Belediye Ek Hizmet Binası, Yunus Emre Mahallesi, Cerrah Mahallesi, Tahtaköprü Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Yenice Mahallesi, Akhisar Mahallesinde de kurs merkezi açarak İnesmek ’i halkımızın ayağına götürdük” dedi.

ÖN KAYIT OLARAK 17027 BAŞVURU KABUL EDİLDİ
Aktaş devamında; "Eğitim vermek üzere 14 branşla yola başlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarımız, İnegöl halkının talepleri doğrultusunda branş sayısını 47’ e yükselterek hizmet vermeye devam ediyor. İnesmek’te bugüne kadar 5 yıllık süreçte ön kayıt olarak 17027 başvuru kabul edilmiş 11759 vatandaşımız da kurslara başlayarak çeşitli branşlarda eğitim almışlardır. 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde bünyesinde bulunan 39 usta öğretici ile 47 farklı branşta, 108 grupla 2143 kursiyere hizmet veren İnesmek yoluna emin adımlar ile devam ediyor. İnesmek kurslarında el sanatlarından bilişim teknolojisine, yabancı dil eğitimlerinden kişisel gelişime, meslek eğitimlerinden sanat ve tasarım kurslarına kadar pek çok alanda eğitim verilmektedir" şeklinde konuştu.

EĞİTİM MERKEZİ HALİNE GELDİ
"İnesmek kurulduğu günden bu yana pek çok insan için umut olmuş, pek çok insanın da hayalini gerçekleştirmiştir” diyen Aktaş; “İnegöllülerin sanatsal becerilerini geliştiren, daha önce kendilerinde fark edemedikleri yetenekleri ortaya çıkaran İnesmek , onların aynı zamanda mesleki eğitim ihtiyacını da karşılıyor. Kursiyerlerimizin hayatları İnesmek ’le değişiyor. İnesmek ’in dokunduğu hayatlar zenginleşiyor, güzelleşiyor. İnesmek tam da bu yönüyle hem anlamlı hem de değerli bir noktada bulunuyor. Bugün gelinen noktada İnesmek hobi olarak gidilen bir kurs olmaktan ziyade insanların meslek sahibi olduğu, aldığı eğitim sonucunda mesleklerinde terfii ettiği, insanların hobi olarak yaptığı çalışmalarını meslek haline getirdiği, çalışmalarıyla farklı şehirlerde sergiler açarak İnegöl’ümüzü tanıttığı, ev hanımlarımızın girişimciliğe ilk adımlarını attığı, oluşturulan atölyelerde geleneksel sanatların yaşatıldığı bir eğitim merkezi haline geldi. Kurslarımızda yetişen başarılı kursiyerlerimiz bugüne kadar gerek grup gerekse bireysel olarak pek çok sergiyle eserlerini bizlerle paylaştılar. Hatta bu sergiler sadece ilçemizle sınırlı kalmayıp başka şehirlerde de izlenime sunuldu. Bugün de yine böyle bir başarı hikayesine şahitlik yapmak üzere bir aradayız" dedi.

60 PARÇA ESER SERGİLENMEKTEDİR 
Aktaş son olarak; "2015 - 2016 eğitim öğretim yılı içerisinde İnesmek kurslarımızda eğitim gören kursiyerlerimizin hazırladığı ara resim sergimizde hocalarımız Ayşe Kuş Taşkın ve Demet Asma’nın öğrencilerinin hazırladığı resimleri göreceğiz. Kurslarımızda yetişen 5 grup öğrencinin hazırladığı yağlı boya resim ve soyut resim çalışmalarının yer aldığı sergide 60 parça eser sergilenmektedir. Bu vesileyle tüm ilçe halkımızı sergiyi ziyaret etmeye davet ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarısını kutlarken İnesmek kurslarında emeği geçen yöneticilerden, çalışanlara kadar herkese şükranlarımı sunuyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Sizden Gelenler

  • Tıbbi sekreterlik akşam grubundayım.Kuruma gelmeden önce ön yargılıydım buradaki öğretmen ve öğrencilerin samimiyeti ön yargımı k... Salih ORUÇ

  • Ders işleyişi neşeli ve ilgili öğretmenimize, ortamı ve bizlere sağladıkları olanaklardan belediyemize teşekkür ederim. ... Reyhan SEYMEN

Öğrenci Çalışmaları

Öğrenci Çalışmaları

2021 - 2022 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları... ...

Resim Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Kuaförlük Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...