Anasayfa
Duyurular
İnesmek’te Satrancın Ustası Oldular
 İnesmek’te Satrancın Ustası Oldular

İnesmek’te Satrancın Ustası Oldular

İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İnesmek), bu yıl açılan 52 farklı branştaki kurslarının mezunlarını vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde 15 farklı branşta 400 eserden oluşan 2015-2016 eğitim-öğretim yılı 5. Geleneksel İnesmek yılsonu sergisinin açılışının ardından, bugün de satranç kursunun başarılı kursiyerleri sertifikalarını aldı. 19 Aralık’ta başlayan satranç kursuna 4 grup halinde katılan 64 öğrenciden 30’u başarıyla tamamladığı kursun katılım sertifikasını almaya hak kazandı.
Satranç kursu sertifika töreni bugün saat 15.30’da İnesmek Nuri Doğrul Kurs Merkezinde düzenlendi. 30 öğrenci, satranç kursu katılım sertifikalarını Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban’dan aldı.
“İNESMEK YOLUNA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYOR”
Öğrencilere sertifikalarını takdim eden Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, burada yaptığı açıklamada İnegöl Belediyesi olarak bir taraftan şehrin gelişmesini ve kalkınmasını sağlarken, bir yandan da vatandaşların daha donanımlı bireyler olması için çalıştıklarını söyledi. Türkiye’nin kalbinin attığı, sanayi, kültür ve sanat adına önemli işlere imza atılan İnegöl’de, İnegöl Belediyesi olarak hizmet standartlarını daha da yukarılara taşımanın gayretini gösterdiklerini dile getiren Alper Taban, “Bu bağlamda, İnegöllülerin hayat standartlarını yükselterek, nitelikli işgücünü artırmak için yoğun çaba harcıyoruz. Bununla alakalı gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın en önemlilerinden biriside İnesmek. 2011 yılında 2 kurs merkezi ile eğitim vermeye başlayan İnesmek bugün 11 farklı merkezde İnegöl halkına ücretsiz eğitim veriyor. İnegöl merkezde yer alan kurslarımızın yanı sıra Huzur Mahallesi, Alanyurt Belediye Ek Hizmet Binası, Yunus Emre Mahallesi, Cerrah Mahallesi, Tahtaköprü Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Yenice Mahallesi, Akhisar Mahallesinde de kurs merkezi açarak İnesmek ’i halkımızın ayağına götürdük. 2011 yılında eğitim vermek üzere 14 branşla yola çıkan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarımız, İnegöl halkının talepleri doğrultusunda branş sayısını 52 ’ye yükselterek hizmet vermeye devam ediyor. İnesmek’te bugüne kadar 5 yıllık süreçte ön kayıt olarak 17 bin 103 başvuru kabul edilmiş 11 bin 954 vatandaşımız da kurslara başlayarak çeşitli branşlarda eğitim almışlardır. 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde bünyesinde bulunan 39 usta öğretici ile 52 farklı branşta, 118 grupla 2 bin 340 kursiyere hizmet veren İnesmek yoluna emin adımlar ile devam ediyor. İnesmek kurslarında el sanatlarından bilişim teknolojisine, yabancı dil eğitimlerinden kişisel gelişime, meslek eğitimlerinden sanat ve tasarım kurslarına kadar pek çok alanda eğitim verilmektedir. Giyim, el nakışları, mefruşat, keçe, saçaklama, ahşap, rölyef, kiremit, filografi, quilling, teraryum, ebru, tezhip, resim, fotoğrafçılık gibi 15 farklı branşta 400 eserden oluşan 2015-2016 eğitim-öğretim yılı 5. Geleneksel İnesmek yılsonu sergisini de geçen Perşembe günü eski kültür sarayı önünde halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirmiştik. Bugün de İnesmek marifetiyle öğrencilerimize yönelik düzenlenen satranç kursunun sertifika dağıtım programı için Nuri Doğrul Kurs Merkezinde sizler ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
19 Aralık’ta başlayan satranç kurslarına öğrencilerin ilgisinin yoğun olduğunu da belirten Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, “İnesmek kurs merkezinde gerçekleştirilen satranç eğitimlerine 4 grup halinde 64 öğrenci katıldı. 2. Sınıftan 7. Sınıfa kadar olan öğrencilerden oluşan kursta haftada 2 saat eğitimlerini tamamlayan 30 öğrenci sertifika almaya hak kazanmıştır. Çocuklarımızın yüzünde biz güzellikleri görebiliyoruz. Kendilerinin bu faaliyetlerden mutlu ayrıldığını düşünüyoruz. Kaldı ki satranç tam bir strateji oyunu. Çocukların özellikle kişisel gelişim ve zeka gelişimlerine ciddi manada katkı koyabilecek bir oyun ve spor dalı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla hayatın kendisinin de bir strateji olduğunu düşünürsek bundan sonraki hayatlarında da yapacakları tüm hamlelerin aynı satranç oyunundaki gibi planlayıp tasarlayarak ve düşünerek yapacaklarını düşünüyorum. Bu vesile ile İnesmek kurslarında emeği geçen yöneticilerden, çalışanlara kadar herkese şükranlarımı sunuyor, zihinsel gelişime büyük bir katkısı olan bu projede sertifika almaya hak kazanan öğrencilerimizi yürekten kutluyor, kendilerinin bir ömür boyu mutlu olmaları temennisiyle, saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Sizden Gelenler

  • Tıbbi sekreterlik akşam grubundayım.Kuruma gelmeden önce ön yargılıydım buradaki öğretmen ve öğrencilerin samimiyeti ön yargımı k... Salih ORUÇ

  • Ders işleyişi neşeli ve ilgili öğretmenimize, ortamı ve bizlere sağladıkları olanaklardan belediyemize teşekkür ederim. ... Reyhan SEYMEN

Öğrenci Çalışmaları

Öğrenci Çalışmaları

2021 - 2022 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları... ...

Resim Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Kuaförlük Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...