Anasayfa
Başkanın Mesajları
BAŞKAN' IN MESAJI
BAŞKAN' IN MESAJI

BAŞKAN' IN MESAJI

Sevgili Hemşerilerim

İnegöl Belediyesi olarak bir taraftan şehrin gelişmesini ve kalkınmasını sağlarken, bir yandan da vatandaşlarımızın daha donanımlı bireyler olması için çalışıyoruz. Bu bağlamda, İnegöllülerin hayat standartlarını yükselterek nitelikli iş gücünü artırmak için yoğun çaba harcıyoruz. Bununla alakalı gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın en önemlilerinden biriside İNESMEK (İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları )’tir.

Her bireyin kendi yeteneklerini ortaya koyma, beceri sağlayabildiği alanları açığa çıkarma ve artı değer üretme hakkı bulunmakta. İNESMEK tam da bu yönüyle hem anlamlı hem de değerli bir noktada bulunuyor.

İNESMEK kurulduğu günden bu yana pek çok insan için umut olmuş, pek çok insanın da hayalini gerçekleştirmiştir. İnegöllülerin sanatsal becerilerini geliştiren, daha önce kendilerinde fark edemedikleri yetenekleri ortaya çıkaran İNESMEK, aynı zamanda mesleki eğitim ihtiyacını da karşılıyor.

Kuruluşundan bugüne kadar 8000’ i aşkın mezun kursiyer sayısına ulaşan ve 2014-2015 eğitim döneminde 4000’i aşkın İnegöllü'ye eğitim hizmeti veren İNESMEK, 5 yıldır ücretsiz olarak sunduğu sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra; Suriyeli göçmenler için Türkçe eğitim vererek İnegöl’deki önemli bir boşluğu dolduruyor.

İNESMEK; 2011 yılında çıktığı bu yolda bugün koca bir halk üniversitesi olarak ilerlemekte. İNESMEK’ in 2011-2012 eğitim döneminde branş sayısı 14 iken, 2014-2015’te bu sayıyı 40 ’a, kurs merkezi sayısını da şehrin dört bir yanına yayarak, 11’e yükseltti.

Siz değerli halkımızın her geçen gün artan ilgisiyle hizmet ağını genişleten, İnegöl’ün her köşesine yayılan kurs merkezleriyle binlerce insanımıza ulaşmak gayesinde olan İNESMEK, şehrimizin üreten, ürettikçe gülen yüzü olarak hizmet vermeye siz İnegöllülerin de desteği ile devam edecektir.

Sizden Gelenler

  • Tıbbi sekreterlik akşam grubundayım.Kuruma gelmeden önce ön yargılıydım buradaki öğretmen ve öğrencilerin samimiyeti ön yargımı k... Salih ORUÇ

  • Ders işleyişi neşeli ve ilgili öğretmenimize, ortamı ve bizlere sağladıkları olanaklardan belediyemize teşekkür ederim. ... Reyhan SEYMEN

Öğrenci Çalışmaları

Öğrenci Çalışmaları

2021 - 2022 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları... ...

Resim Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Pasta & Yemek Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...

Resim Kursu

2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Çalışmaları ...